Objevte kouzla Krkonoš – Skiareál Herlíkovice

Benecko – Rodinný ráj v horách

Benecko, známé jako rodinné lyžařské středisko, poskytuje ideální podmínky pro zimní sporty a v létě se proměňuje v dokonalé místo pro pěší turistiku a cykloturistiku. Užijte si nádherné výhledy na Krkonoše a vychutnejte si místní kuchyni v horských chalupách.

Prozkoumejte Benecko

Lázně Bělohrad – Relaxace a wellness

Navštivte Lázně Bělohrad, známé svými léčivými prameny a wellness procedurami. Místo nabízí nejen relaxaci a odpočinek, ale také krásné parky a historické památky, které stojí za prozkoumání.

Více o Lázních Bělohrad

Nová Paka – Město drahokamů

Objevte kouzlo města Nová Paka, které je známé jako město drahokamů. Navštivte místní muzeum drahokamů, procházejte se historickým centrem a vychutnejte si tradiční české speciality v místních restauracích.

Prozkoumejte Novou Paku

Žamberk – Hrady a historie

V Žamberku můžete navštívit impozantní hrad a prozkoumat místní historické muzeum. Toto malebné město vám také nabízí příležitost objevit krásné okolní lesy a přírodu, ideální pro pěší turistiku a cyklistiku.

Více o Žamberku

Liberec – Město inovací a zábavy

Liberec, město s bohatou historií a moderními atrakcemi, nabízí něco pro každého. Navštivte iQLANDIA – centrum vědy a techniky, prohlédněte si nádhernou botanickou zahradu a nevynechejte ZOO Liberec, jednu z nejstarších v České republice.

Objevte Liberec

Černý Důl – Rodinný ráj v Krkonoších

Černý Důl je ideálním místem pro rodiny s dětmi, nabízí pohodové lyžování v zimě a příjemné turistické trasy v létě. Navštivte místní tematické parky, jako je Krkonošská pohádková vesnička, a užijte si jedinečnou atmosféru horské vesnice.

Prozkoumejte Černý Důl

Sněžka – Nejvyšší hora České republiky

Vydáte-li se na Sněžku, čeká vás náročný, ale nezapomenutelný výšlap na vrchol nejvyšší hory České republiky. Na vrcholu se můžete občerstvit v horské chatě a užít si dechberoucí výhledy na okolní krajinu.

Výstup na Sněžku

Rokytnice nad Jizerou – Lyžařské středisko a turistika

Rokytnice nad Jizerou je známá jako jedno z nejlepších lyžařských středisek v Krkonoších. V létě se proměňuje v oblíbené místo pro turistiku, horskou cyklistiku a další letní aktivity.

Navštivte Rokytnici nad Jizerou

Velká Úpa – Tradiční horská vesnice

Velká Úpa, malá horská vesnice, je skvělým místem pro ty, kteří hledají klid a pohodu v srdci Krkonoš. Užijte si tradiční horské chaty, výbornou kuchyni a krásné turistické trasy.

Objevte Velkou Úpu

Žacléř – Historie a příroda

Žacléř, město s bohatou hornickou historií, nabízí návštěvníkům kombinaci krásné přírody a historických památek. Navštivte místní muzea a prozkoumejte historické doly v okolí.

Více o Žacléři

Trutnov – Historické město s bohatou kulturou

Trutnov, nazývaný také „Brána Krkonoš“, je historické město plné kultury a zajímavostí. Navštivte místní muzeum, procházejte se historickým centrem a objevte bohatou historii města. Trutnov je také známý svými kavárnami a restauracemi, které nabízejí tradiční českou kuchyni.

Více o Trutnovu

Malá Úpa – Krásy českého venkova

Malá Úpa, malebná horská vesnice, je ideálním místem pro milovníky přírody a klidu. Objevte tradiční horské chaty, vychutnejte si lokální speciality a prozkoumejte překrásné turistické stezky Krkonoš.

Prozkoumejte Malou Úpu

Špindlerův Mlýn – Horské dobrodružství

Špindlerův Mlýn je oblíbeným střediskem zimních i letních sportů. Užijte si širokou nabídku sjezdovek, běžeckých tras nebo letních aktivit jako je pěší turistika a horská cyklistika. Nezapomeňte na návštěvu Labské přehrady a okouzlujícího Labského vodopádu.

Navštivte Špindlerův Mlýn

Hostinné – Historické umění a architektura

Hostinné, malebné město s bohatou historií a uměleckým dědictvím, nabízí návštěvníkům unikátní zážitek. Prohlédněte si starobylý kostel, městské muzeum a galerie, které představují místní umělecké díla a historické artefakty.

Objevte Hostinné

Pec pod Sněžkou – Brána na Sněžku

Pec pod Sněžkou, ležící v srdci Krkonoš, je populárním výchozím bodem pro výstup na nejvyšší horu České republiky, Sněžku. Nabízí nejen turistické trasy, ale i atraktivní lanové centrum a možnosti zimních sportů.

Více o Peci pod Sněžkou

Jilemnice – Brána do Krkonoš

Prozkoumejte Jilemnici, malebné město známé jako vstupní bránu do východních Krkonoš, vzdálené jen 10 km od Herlíkovic. Nabízí bazén, saunu, tenisové kurty a muzeum lyžování, kde se můžete ponořit do historie tohoto sportu. Nezapomeňte navštívit unikátní pohyblivý Betlém, který oživuje staré příběhy.

Více o bazénu v Jilemnici

Muzeum lyžování v Jilemnici

Dvůr Králové – ZOO Safari

Zažijte dobrodružství v největší zoo v České republice a jedné z nejvýznamnějších v Evropě. Safari park, který je otevřený v letních měsících, nabízí unikátní zážitek s možností projížďky vlastním autem mezi zvířaty. Navštivte pavilony „Ptačí a Vodní svět“ a poznejte rozmanitost živočišné říše.

Prozkoumejte ZOO Safari

Kuks – Barokní perla

Návštěva barokního zámku Kuks se sochami Matyáše Brauna vás přenese do doby plné umění a elegance. Prozkoumejte historický hospic a lékárnu naproti zámku a nechte se okouzlit krásou barokní zahrady.

Objevte zámek Kuks

Vrchlabí – Renesanční zámek a muzeum

Nenechte si ujít Krkonošské muzeum s expozicí „Kámen a život“ v renesančním zámku ze 16. století. Okolní park dodává místu pohádkovou atmosféru a je ideálním místem pro odpolední procházku.

Krkonošské muzeum v Vrchlabí

Harrachov – Pivní lázně a sklárna

V Harrachově si užijete nejen pivní lázně, ale také návštěvu minipivovaru a sklárny Novosad a syn. A nezapomeňte na nádherný Mumlavský vodopád, který je v okolí must-see atrakcí.

Pivní lázně v Harrachově

Sklárna Harrachov

Janské Lázně – Lázeňské město

Janské Lázně, známé pro své minerální prameny, jsou ideálním místem pro relaxaci a odpočinek. Nevynechejte lanovku na Černou horu, která nabízí neopakovatelné výhledy na krásu Krkonoš.

Prozkoumejte Janské Lázně

Vyhlídkové lety z Vrchlabí

Zažijte nezapomenutelný pohled na Krkonoše z ptačí perspektivy s vyhlídkovými lety z letiště Vrchlabí. Jedinečný zážitek, který si nesmíte nechat ujít!

Vyhlídkové lety nad Krkonošemi

Adršpašsko-teplické skály – Skalní město

Navštivte jedinečné skalní město Adršpašsko-teplické skály a užijte si projížďku na lodičkách mezi majestátními skalními útvary. Toto místo je skutečným skvostem přírody.

Objevte Adršpašsko-teplické skály